Duża paczka
Kategorie:

Jak wysłać paczkę, która waży powyżej 30 kg?

Avatar
Opublikowane przez Klaudiusz Raczynski

Zamierzasz wysłać paczkę o wadze 30 kg lub większej? Pamiętaj, że w tym przypadku może zostać naliczona dodatkowa opłata wysyłkowa. Nie wszystkie firmy kurierskie oferują dostarczanie przesyłek o tak wysokiej wadze. Upewnij się, czy wybrany przez Ciebie przewoźnik podejmie się tego zadania. Jak zatem wysłać dużą paczkę szybko i sprawnie? Sprawdźmy!

Ile może ważyć duża paczka kurierska?

Branża usług kurierskich rozwija się bardzo dynamicznie, dzięki czemu potencjalny klient może liczyć na szeroki wybór przewoźników. Każda z firm kurierskich ma swój regulamin, a to oznacza, że obowiązują inne maksymalne wymiary i wagi paczki. Najczęściej usługi dotyczą przesyłek do 25 lub 30 kilogramów. Jeśli waga paczki przekracza ustalone maksimum, należy skorzystać z niestandardowych usług, co wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Nadawaj paczki wielkogabarytowe do 50 kg z siedziby swojej firmy

Profesjonalne firmy kurierskie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów prowadzących własny sklep internetowy. Jeśli obszarem Twojej działalności jest właśnie e-commerce z dużym AGD lub meblami, to z pewnością nieraz musiałeś wysłać paczkę o większych gabarytach. W przypadku przesyłek o wadze do 50 kg to zadanie staje się szczególnie kłopotliwe (nie każdy ma bowiem specjalny sprzęt, który pozwoli na podniesienie, a później przewiezienie tak ciężkiej paczki). Na szczęście bardzo często możesz liczyć na wsparcie profesjonalistów!

Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na aktualną ofertę popularnej firmy kurierskiej InPost. Ten znany i sprawdzony przewoźnik proponuje odbiór paczek bezpośrednio z siedziby Twojej firmy. To doskonałe rozwiązanie, aby maksymalnie usprawnić proces przesyłania wielkogabarytowych zamówień. Kurier odbiera je w ustalonych wcześniej godzinach. Zatem przedsiębiorca może liczyć na dużą oszczędność czasu, decydując się na automatyzację procesów sprzedażowych. Sprawdź sam, jakie to proste i wygodne!

Co wpływa na koszt wysyłki paczki 30 kg?

Zastanawiasz się, dlaczego wysłanie paczki powyżej 30 kg wiąże się z większymi kosztami? Musisz pamiętać, że ciężkie przesyłki niestandardowe są dla kuriera bardziej kłopotliwe w dostawie. Zazwyczaj mają nie tylko wyższą wagę, ale także niestandardowe wymiary. W efekcie zajmują więcej miejsca w samochodzie kuriera, który zamiast dostarczenia kilku mniejszych przesyłek, musi dowieźć jedną cięższą paczkę. Kłopotliwe jest już samo załadowanie dużego gabarytu do samochodu, a później też bezpieczne dostarczenie pod wskazany adres. Wszystko to wpływa na wyższą cenę wysłania paczek powyżej 30 kg.

Wysyłka dużych paczek a opłata paliwowa

Na ogólną cenę dostarczenia przesyłki o większych gabarytach wpływają też niektóre dodatkowe koszty. O czym dokładnie mowa? Otóż w większości firm kurierskich obowiązuje tak zwana opłata paliwowa. Jej kwota nie jest stała, ponieważ zależy od aktualnych cen paliw na rynku. Zanim zatem nadasz cięższą przesyłkę, sprawdź, ile będą wynosić wszystkie koszty realizacji usługi kurierskiej. Wszystko po to, aby później uniknąć przykrych niespodzianek.

Jak obliczyć wagę gabarytową?

Na koszt dostarczenia przesyłki wpływa nie tylko jej rzeczywista waga, ale także tak zwana waga gabarytowa. Czy wiesz, czym ona jest i jak należy ją obliczyć? W większości firm kurierskich obowiązuje ten sam przelicznik. Jak zacząć? Musisz pomnożyć wszystkie wymiary paczki (jest to suma boków, czyli długość, szerokość i wysokość podawana w cm), a otrzymany wynik podzielić przez 6000. To jednak nie wszystko, aby obliczyć koszty wysyłki. Następnie należy sprawdzić wagę rzeczywistą przesyłki i zestawić wynik w kilogramach z obliczoną wcześniej wagą gabarytową. Podstawą do wyceny jest wyższa wartość. Przykładowo, jeśli waga gabarytowa wynosi 4,5, a rzeczywista 31 kg, koszty oblicza się wg ciężaru przesyłki.

Dlaczego należy zgłosić kurierowi paczkę wielkogabarytową?

Jeśli zamierasz wysłać dużą paczkę, musisz wcześniej poinformować o tym kuriera. Jest to niezbędne, aby mieć pewność, że przewoźnik znajdzie na nią miejsce w swoim samochodzie kurierskim. Dotyczy to przede wszystkim przesyłek, które są nie tylko ciężkie, ale i bardzo duże. Zanim zdecydujesz się na złożenie zamówienia, samodzielnie sprawdź wszystkie najważniejsze parametry paczki. Dzięki temu już podczas rozmowy z kurierem zyskasz gwarancję, że Twoja przesyłka zostanie odebrana przez przewoźnika.

Paczka 30 kg i więcej o nieregularnych kształtach – jak ją zabezpieczyć?

Zależy Ci na bezpiecznym wysłaniu dużej paczki? Zanim zamówisz kuriera, zadbaj o jej odpowiednie zabezpieczenie. Szczególnie musisz uważać, jeśli jest to przesyłka sporych rozmiarów o niestandardowym kształcie. Możesz poprosić o radę przewoźnika, który zdradzi sprawdzone patenty na skuteczną ochronę paczki.

Pamiętaj, aby w Twojej przesyłce nie było wolnych, luźnych przestrzeni – najlepiej wypełnij je za pomocą papieru, woreczków z powietrzem czy folii bąbelkowej. Wszystko po to, aby zamawiany towar nie zniszczył się w podróży. Jeśli Twoja paczka będzie dobrze zabezpieczona, dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. W przypadku wysyłania szklanych elementów lub innych delikatnych przedmiotów nie zapomnij nakleić na przesyłkę stosownego oznaczenia.

Paczka powyżej 30kg – czy wyślesz ją Paczkomatem?

Paczkomaty cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Zastanawiasz się, jaka jest maksymalna waga przesyłki nadawanej do tego punktu odbioru i czy można tu nadać paczkę powyżej 30kg? Niestety nie jest to możliwe. Co prawda do Paczkomatów możesz wysyłać paczki o większych gabarytach, jednak ich maksymalna waga wynosi 25 kg (musisz także przestrzegać określonych wymiarów paczki). Pamiętaj, że Twoim potencjalnym klientom trudno jest samemu odebrać ciężką i dużą paczkę. W rzeczywistości zatem do Paczkomatów i tak rzadko trafiają przesyłki, w których została osiągnięta maksymalna waga.

Jak wysłać dużą, ale też ciężką paczkę klientowi?

Prowadzisz sklep internetowy i często stajesz przed wyzwaniem wysłania dużej paczki? Profesjonalna firma kurierska pomoże Ci w tym zadaniu! Niezależnie od tego, czy nadajesz przesyłki do klientów indywidualnych, czy też do firm, masz szansę wysłać dużą paczkę na preferencyjnych warunkach. Sprawdź, jakie mogą być jej maksymalne wymiary i waga.

Możesz zdecydować się na wysłanie paczki kurierem InPost. Ten popularny przewoźnik realizuje doręczenia do 10/12/17 w przypadku przesyłek do 50 kg. Jest to usługa z gwarantowaną dostawą paczki w przeciągu 24 godzin. Możesz również nadać przesyłkę kurierem standardowym. Również w tym przypadku Twoja paczka może ważyć aż do 50 kg, ale nie masz gwarantowanej dostawy na drugi dzień roboczy. Oczywiście ważna jest nie tylko sama waga, ale i wymiary przesyłki – przy wspomnianych usługach maksymalna suma wymiarów wynosi 220 cm.

Duża paczka – kiedy warto wysłać na palecie?

Zanim zamówisz konkretną usługę kurierską, sprawdź, jaka jest waga rzeczywista i jakie są wymiary paczki. Czy wiesz, że dużą paczkę możesz wysłać na palecie? Z tego rozwiązania regularnie korzystają sprzedawcy, którzy przesyłają klientom paczki o niestandardowych gabarytach. W tym przypadku kurier zgłasza się pod odbiór przesyłki nawet do 800 kg! Jeśli waga paczki jest naprawdę bardzo wysoka, warto zastanowić się nad tą usługą. W praktyce, ta opcja świetnie sprawdza się między innymi w przypadku maszyn rolniczych, sprzętu AGD, instrumentów muzycznych, mebli czy urządzeń przemysłowych. Maksymalna waga paczki pozwala na bezpieczne przesyłanie towaru o naprawdę dużych gabarytach.

Dostarczenie przesyłki paletowej – co musisz wiedzieć?

Twoja duża paczka może naprawdę szybko dotrzeć do odbiorcy, jeśli skorzystasz z profesjonalnych i sprawdzonych usług kurierskich. Decydujesz się na paletę? Sprawdź, jaka waga i wymiary obowiązują w standardzie i w przypadku niestandardowych przesyłek. Możesz poprosić kuriera o wykonanie wstępnej wyceny paczki, aby wiedzieć, ile wyniosą orientacyjne koszty, tak aby wiedzieć, jaką cenę umieścić na stronie.

Pamiętaj również o pewnych ograniczeniach związanych z tą formą przesyłki – ogranicza Cię nie tylko maksymalna waga paczki czy przestrzeganie ustalonych wymiarów, ale także kwestie logistyczne. Przesyłki paletowe nie mogą być bowiem dostarczane do miejsc, do których nie można bez problemu dojechać samochodem ciężarowym.

Podsumowanie

Profesjonalni przewoźnicy świadczą usługi kurierskie nawet w przypadku większej wagi nadawanych paczek. Przekonaj się, jak szybko możesz zrealizować zamówienie – przesyłki niestandardowych wymiarów nie muszą być problematyczne. Sprawdź, kiedy dotrze do adresata paczka 30 kg – kurier zazwyczaj dostarcza takie paczki już na drugi dzień roboczy.