Kurier
Kategorie:

Najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kuriera

Avatar
Opublikowane przez Klaudiusz Raczynski

Zastanawiasz się, które firmy kurierskie najlepiej wpisują się w Twoje oczekiwania? Zanim zdecydujesz się na współpracę z konkretnym przewoźnikiem, musisz poznać warunki konkurencyjnych usługodawców. Jeśli dobrze wybierzesz, przesyłki kurierskie będą dostarczane w szybkim czasie, w niskiej cenie i na Twoich zasadach! Sprawdź, na co szczególnie warto zwracać uwagę! Gotowy? Zaczynamy!

Po pierwsze – sprawdź czas dostawy kurierem

Zanim wybierzesz konkretną firmę kurierską, zwróć uwagę na czas dostawy – wszak to pierwszy element, na który zwracają uwagę klienci e-commerce. Obecnie większość przewoźników gwarantuje dostarczenie paczki w przeciągu dwóch dni roboczych, niekiedy nawet jest to jeden dzień. W praktyce, zazwyczaj klient otrzymuje zamówienie dostarczone przez kuriera już na drugi dzień od nadania przesyłki.

Jak zostało to wspomniane, niektóre firmy oferują zrealizowanie dostawy w tym samym dniu, jeśli usługa ma zostać wykonana w obszarze tego samego miasta lub niewielkiego rejonu. Pamiętaj, że potencjalnym klientom zależy na tym, aby jak najszybciej otrzymać swoją paczkę, dlatego czas dostawy nie może być za długi.

Po drugie – zweryfikuj koszty dostarczenia paczki

Branża e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie, co bezpośrednio wpływa także na rozwój usług kurierskich. Poszczególni przewoźnicy starają się przyciągnąć potencjalnych zleceniodawców atrakcyjnymi warunkami współpracy. Koniecznie zwróć uwagę na aktualny cennik. Dzięki dużej konkurencyjności możesz liczyć na bardzo korzystne ceny, wiele jednak zależy od tego, w jakiej ilości chcesz wysyłać przesyłki oraz jak często. Osoby, które będą stawiały na hurtowe, a nie pojedyncze zamówienia, mają większe pole do negocjacji. Zatem, jeśli prowadzisz sklep internetowy, pamiętaj że warto wynegocjować jak najniższe koszty dostarczenia paczki, aby Twoi klienci mogli liczyć na naprawdę tanią dostawę.

Jakiego kuriera wybrać dla Twojego e-commerce?

Osoby prowadzące sklep internetowy powinny wybierać firmę kurierską w oparciu o kilka najważniejszych kwestii.

Ilość zamówień

Wśród kluczowych aspektów warto wspomnieć o orientacyjnej ilości zamówień w miesiącu.

Rodzaj przesyłek

Należy też wziąć pod uwagę rodzaj przesyłek, ponieważ nie wszystkie firmy kurierskie dostarczają niestandardowe paczki.

Waga wysyłanych paczek

Niewątpliwie bardzo ważną kwestią jest także ich waga – poszczególni przewoźnicy mają różne limity maksymalnego ciężaru przesyłek standardowych.

Obszar działań kuriera

Należy także zastanowić się nad obszarem swojej działalności. Jeśli zamierzasz dostarczać przesyłki poza granicę kraju, upewnij się, że wybrana firma kurierska świadczy tego rodzaju usługi.

Sprawdzone rozwiązania dla każdego e-commerce

Warto zdecydować się na współpracę z firmą kurierską, która oferuje wiele dodatkowych usług dedykowanych branży e-commerce. O jakich opcjach dokładnie mowa? Otóż przykładem jest możliwość skorzystania ze zintegrowanych rozwiązań ułatwiających tworzenie wysyłek i zarządzanie rozliczeniami. Właściciel sklepu internetowego powinien także upewnić się, czy dana firma kurierska wystawia faktury po wykonaniu usługi.

Ciekawe rozwiązania dla e-platform sprzedażowych proponuje InPost. Mowa tutaj o możliwości zintegrowania swojego e-biznesu z porównywarką Skąpiec. Warto też zwrócić uwagę na dodatkową usługę promowania danej działalności poprzez umieszczenie reklamy e-sklepu na Paczkomatach.

Dodatkowe usługi kurierskie

Profesjonalne firmy kurierskie proponują wiele dodatkowych usług z myślą o usatysfakcjonowaniu każdego klienta. Jeśli masz specjalne oczekiwania, upewnij się, czy wybrany przez Ciebie przewoźnik będzie w stanie je spełnić na korzystnych warunkach. Przekonaj się, jakie dodatkowe usługi kurierskie cieszą się obecnie dużą popularnością.

Ubezpieczenie paczki

Decydując się na usługi konkretnej firmy kurierskiej, koniecznie sprawdź, czy proponuje ona usługę dodatkowego ubezpieczenia paczki. Jest to szczególnie ważne w przypadku częstego przesyłania kosztownych produktów. Dzięki tej opcji w razie uszkodzenia lub zagubienia paczki możesz liczyć na odpowiednio wysokie odszkodowanie.

Szybkie zwroty zamówionej przesyłki

Wśród popularnych usług kurierskich warto też wyróżnić gwarancję szybkiego zwrócenia zamówienia. Dla potencjalnych klientów sklepu internetowego taka opcja jest szczególnie ważna. Bardzo często zależy im na tym, aby nie płacić za zwrot, wtedy chętniej korzystają z usług danego sklepu. Dlatego też należy zwracać na to szczególną uwagę. Najlepiej wybierz firmę kurierską, która oferuje szybkie zwroty w punktach nadania. To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające na błyskawiczne odesłanie zamówień niespełniających oczekiwań odbiorcy. Jednym z przykładów są zwroty do Paczkomatów InPost. To spora wygoda dla wielu klientów.

Niestandardowe przesyłki paletowe

Usługi profesjonalnej firmy kurierskiej obejmują także przesyłki paletowe, jednakże nie wszyscy przewoźnicy realizują również niestandardowe paczki. Warto upewnić się, czy wybrany przez Ciebie przewoźnik jest w tym zakresie odpowiednim wyborem. Dobra firma kurierska powinna świadczyć swoje usługi bez względu na rozmiary paczek. Sprawdź, czy będziesz mógł skorzystać z oferty w przypadku przesyłania na przykład zamówień przekraczających 35 kg lub przedmiotów o nieregularnym kształcie. Upewnij się, na jakich warunkach kurier dostarcza paczkę pod drzwi klienta.

Odbiór paczki w punkcie

Sklepy internetowe wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów, starając się zapewnić im jak najwygodniejszą formę odbioru przesyłek. Nie każdy konsument preferuje tradycyjną formę dostawy kurierem pod adres. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się odbiór przesyłek w punkcie. Wśród firm kurierskich specjalizujących się w tego typu usługach warto wymienić InPost. Dlaczego właśnie oni? Otóż Paczkomaty tego przewoźnika znajdują się zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Niekiedy jest ich po kilka dość blisko siebie, wszystko po to, żeby każdy dostał przesyłkę na czas. Co równie ważne, Klienci mogą w nich nie tylko odebrać przesyłkę (według swoich preferencji w przeciągu 48 godzin od dostarczenia), ale także nadać paczkę (za pomocą aplikacji bez drukowania etykiety!). To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą oczekiwać na przyjazd kuriera i wolą w dogodnym dla siebie czasie przyjść po zamówienie do wybranego Paczkomatu.

Aplikacja mobilna firmy kurierskiej

Wybór firmy kurierskiej powinien być także podyktowany obecnością wielu udogodnień dla potencjalnych odbiorców paczek. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na takie usługi dodatkowe, jak możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej. Dzięki niej klient ma szansę odebrać lub nadać przesyłkę całkowicie zdalnie. Aplikacja powinna zapewniać także błyskawiczny dostęp do zmiany statusów paczek. Na pewno docenią ją osoby regularnie odbierające zamówienia z punktów dostaw. Za pomocą aplikacji mogą przedłużyć czas odbioru lub przekierować paczkę do innego punktu.

Możliwość śledzenia przesyłki

Wśród usług wybranej przez Ciebie firmy kurierskiej powinna znaleźć się niezwykle istotna możliwość śledzenia zamówienia. Dzięki tej opcji każdy potencjalny klient sklepu internetowego ma szansę szybko sprawdzić aktualny status przesyłki (wie, czy paczka jest już w drodze). Funkcja działa także wtedy, gdy odbiorca oczekuje na większą ilość paczek. Jak to wygląda w praktyce? Wystarczy wpisać numery przesyłek w wyznaczonym okienku na stronie przewoźnika. Z punktu widzenia konsumenta jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki opcji monitorowania paczek odbiorca ma szansę szybko sprawdzić, kiedy może spodziewać się ich dostarczenia.

Jakim kurierem najlepiej wysłać paczkę – podsumowanie

Szeroki wybór firm kurierskich ułatwia znalezienie idealnej oferty. Jako właściciel sklepu internetowego powinieneś zwrócić uwagę na zakres realizowanych usług, wystawiane faktury oraz cennik. Ważne jest, aby kurier dostarczał paczki nie tylko pod wskazany adres zamieszkania odbiorcy, ale także do wielu punktów odbioru. Oprócz wysokiej jakości usług musisz też pamiętać o korzystnych warunkach finansowych dla Ciebie i Twoich klientów. Dobrym pomysłem może być zapewnienie konsumentom darmowych zwrotów.

Przyjrzyj się firmom kurierskim, które od lat działają na polskim rynku i sprawdź, na jakich warunkach oferują doręczenie przesyłki do klientów sklepów internetowych. Pamiętaj również, aby zapewnić klientom różne możliwości zapłaty za przesyłkę – sprawdź, czy wybrany przez Ciebie kurier realizuje dostawy za pobraniem. Wybierz firmę kurierską, która gwarantuje niskie ceny za wykonanie usługi i szybko dostarcza przesyłki.