Blog – moja firma, własny biznes i samozatrudnienie

Kontrola podatkowa – jak się do niej przygotować?

Kontrola podatkowa+

"Kontrola skarbowa" – to hasło, które u większości polskich przedsiębiorców powoduje negatywną reakcję oraz chęć sięgnięcia po coś na uspokojenie. Nawet jeżeli rzetelnie prowadzisz swoją firmową rachunkowość i możesz poszczycić się nienagannie uporządkowanymi dokumentami, nigdy nie masz pewności, że urzędnik nie będzie miał wątpliwości dotyczących jakiegoś drobiazgu. Jak zatem przygotować się do kontroli skarbowej, żeby zminimalizować ilość kłopotów?

Kontynuuj czytanie

REKLAMA

Co może być kosztem w firmie?

Co może być kosztem w firmie?+

Osobiście nie znam osoby, która z własnej, nieprzymuszonej woli, chciałaby płacić podatki. Osobiście też uważam, że każdy przedsiębiorca lepiej spożytkuje pieniądze, które miałby zapłacić jako podatki, niż państwo, które je w dużej mierze po prostu zmarnuje. Dlatego nie ma co się dziwić przedsiębiorcom, którzy szukają optymalizacji podatkowych lub po prostu sami generują duże koszty. Koszty bowiem są tutaj kluczowe jeśli chodzi o podatki.

Kontynuuj czytanie

Przychód, obrót i dochód – różnice

Przychód, dochód i obrót - różnice+

Zastanawiałem się czy w ogóle pisać ten tekst, bo temat wydawał mi się dość błahy i prosty. Ostatnio jednak rozmawiałem z osobą, która opowiadała mi o swoim biznesie. Osoba ta prowadzi firmę od kilku lat, jednak w naszej rozmowie pojęcia dochodu i przychodu traktowała jako synonimy. Pomyślałem więc, że jeśli tak doświadczona w biznesie osoba myli pojęcia przychodu, dochodu i obrotu, to tym bardziej mogą mieć z tym problem początkujący przedsiębiorcy. Dlatego dzisiaj taka krótka ściąga – czym różni się przychód, dochód i obrót. Zapraszam do czytania.

Kontynuuj czytanie

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Zaloguj się

Lub    

lub

Utwórz konto

lub

Forgot your details?

Zaakceptuj regulamin i wszystkie zgody aby się zalogować.