Blog – moja firma, własny biznes i samozatrudnienie

Co może być kosztem w firmie?

Co może być kosztem w firmie?+

Osobiście nie znam osoby, która z własnej, nieprzymuszonej woli, chciałaby płacić podatki. Osobiście też uważam, że każdy przedsiębiorca lepiej spożytkuje pieniądze, które miałby zapłacić jako podatki, niż państwo, które je w dużej mierze po prostu zmarnuje. Dlatego nie ma co się dziwić przedsiębiorcom, którzy szukają optymalizacji podatkowych lub po prostu sami generują duże koszty. Koszty bowiem są tutaj kluczowe jeśli chodzi o podatki.

Kontynuuj czytanie

REKLAMA

Przychód, obrót i dochód – różnice

Przychód, dochód i obrót - różnice+

Zastanawiałem się czy w ogóle pisać ten tekst, bo temat wydawał mi się dość błahy i prosty. Ostatnio jednak rozmawiałem z osobą, która opowiadała mi o swoim biznesie. Osoba ta prowadzi firmę od kilku lat, jednak w naszej rozmowie pojęcia dochodu i przychodu traktowała jako synonimy. Pomyślałem więc, że jeśli tak doświadczona w biznesie osoba myli pojęcia przychodu, dochodu i obrotu, to tym bardziej mogą mieć z tym problem początkujący przedsiębiorcy. Dlatego dzisiaj taka krótka ściąga – czym różni się przychód, dochód i obrót. Zapraszam do czytania.

Kontynuuj czytanie

Leasing - co to jest i jakie są rodzaje leasingu

Co to jest leasing i czy warto go mieć?+

Pewnie nie raz słyszałeś, jak ktoś kto ma firmę chwalił się, że wziął samochód w leasing. Mówił on o tym, że płaci taką a taką ratę i jeździ nowym autem. Z kolei inny znajomy też wziął leasing, na nieco gorszy samochód, a płaci większą ratę. I tu pewnie pojawia się pewna konsternacja, no bo jak to – gorszy samochód i więcej płaci? Coś tu nie gra albo któryś z przedsiębiorców mówi nieprawdę. Wcale jednak tak nie musi być i obaj przedsiębiorcy podają prawdziwe dane. Są bowiem różne formy leasingu, a umowy leasingowe mogą być zawarte na różny czas. W tym artykule postaram Ci się przybliżyć temat leasingu w firmie.

Kontynuuj czytanie

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Zaloguj się

Lub    

lub

Utwórz konto

lub

Forgot your details?

Zaakceptuj regulamin i wszystkie zgody aby się zalogować.