WeWALK pomoże ludziom niewidomym i niedowidzącym w sprawniejszym poruszaniu

WeWALK laska dla niewidomych

Biała laska, którą używają osoby niewidome i niedowidzące przy poruszaniu się po ulicach, jest bardzo pomocna. Ale czy istnieje szansa na coś lepszego? Młodzi przedsiębiorcy z tureckiej Young Guru Academy (YGA) są o tym przekonani, dlatego nawiązali współpracę z firmą elektroniczną Vestel, aby stworzyć zaawansowaną technologię WeWALK czyli inteligentną laskę dla ludzi z zaburzeniami wzroku. A takich ludzi na całym świecie jest blisko 250 milionów.

WeWALK składa się głównie z elektronicznej rączki oraz tradycyjnego białego pałąka na dole. Końcówka laski, tak jak w jej tradycyjnej wersji, służy do wykrywania przeszkód na poziomie podłoża, po którym chodzi osoba niewidoma. Natomiast górna część urządzenia (rączka) za pomocą ultradźwięków rozpoznaje przeszkody na poziomie głowy niewidomego. Kiedy wykryje zagrożenie, urządzenie WeWALK informuje o tym użytkownika za pomocą wibracji w rączce.

Urządzenie wyposażone jest też lampkę ledową, która pomaga niedowidzącym użytkownikom widzieć w ciemności. Poza tym WeWALK współpracuje z naszym smartfonem (aplikacje na iOS i Androida) za pośrednictwem Bluetooth. Dzięki temu osoby z zaburzeniami wzroku mogą korzystać z wbudowanych głośników WeWALK do odbierania słownych wskazówek kierunkowych z takich aplikacji jak Google Maps albo mogą używać mikrofonu do komunikowania się z Amazon Alexa. Technologia wykorzystywana w WeWALK oparta jest na otwartej platformie, więc będzie można wykorzystywać również inne aplikacje stworzone przez inne firmy, które będą zainstalowane w smartfonie.

Urządzenie jest ładowane poprzez USB. Jedno ładowania powinno wystarczyć na pięć godzin użytkowania.

YGA sfinansowała już lokalną produkcję WeWALK na tureckiej platformie finansowania społecznościowego Arikovani. Teraz stara się pozyskać środki na platformie Indiegogo, aby móc rozszerzyć swój zasięg na inne kraje. Wspierając inicjatywę poprzez Indiegog można nabyć urządzenie za 349 dolarów z planowaną dostawą na grudzień tego roku. Cena detaliczna urządzenia WeWALK ma wynosić 499 dolarów.Adres strony www:https://get.wewalk.io/
Cena: $499
Komentarze

  Dodaj komentarz

  SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

  Zaloguj się

  Lub    

  lub

  Utwórz konto

  lub

  Forgot your details?

  Zaakceptuj regulamin i wszystkie zgody aby się zalogować.