Wentylator sufitowy z oczyszczaniem powietrza

Wentylator sufitowy Fan Tone

Wentylator sufitowy w sumie niewiele się zmienił od czasów, kiedy wynalazł go inżynier Philip Diehl w 1882 roku. Z reguły wentylator zawierał od 3 do 5 łopatek, które obracając się zapewniały tak wyczekiwany w upały chłodek w postaci przepływu powietrza. Obecnie dostępnych jest kilka mocno zmodernizowanych modeli sufitowych wentylatorów, ale chyba żaden z nich nie jest tak funkcjonalny, jak ten zaprojektowany przez koreańską studentkę wzornictwa przemysłowego Hyojeong Lee. Jej wentylator "Fan Tone" pełni bowiem potrójną rolę: typowego wentylatora sufitowego, systemu filtracji HEPA i urządzenia do monitorowania jakości powietrza.

Pierwszą rzeczą jaką zauważysz, jest trójwarstwowa konstrukcja Fan Tone, która przypomina urządzenie do oczyszczania powietrza Dyson zaprojektowanego przez firmę HAY. Obrotowy cyrkulator z trzema łopatkami służy do doprowadzania powietrza przez ruchomy perforowany pierścień z kratkami wlotowymi. Powietrze jest następnie przepuszczane przez membranę filtra HEPA. Każdy kto ma w domu wentylator sufitowy wie, ile gromadzi się na nim brudu i kurzu w krótkim czasie. Wentylator Fan Tone dzięki połączeniu cyrkulacji z filtracją powietrza daje czystsze powietrze oraz znacznie mniej się brudzi niż tradycyjny wentylator sufitowy. Dodatkowo Fan Tone integruje system monitorowania powietrza z oświetleniem. Po prostu zmienia się kolor światła, jeśli powietrze jest zanieczyszczone.

Rozwój inteligentnych technologii domowych niejako wymusił zaprojektowanie wentylatora sufitowego Fan Tone w taki sposób, żeby współdziałał on z innymi urządzeniami podłączonymi do aplikacji takimi jak klimatyzacja i inne wentylatory, dając tym samym możliwość ustalenia użytkownikowi idealnej temperatury w pomieszczeniu i pozwolić pracować różnym urządzeniom w pełnej koordynacji.

Jakość powietrza staje się palącym problemem naszych czasów. Problem ten dotyczy zwłaszcza dużych miast. Dlatego mam nadzieję, że projekt koreańskiej inżynier zostanie w przyszłości wykorzystywany na masową skalę.

Komentarze

  Dodaj komentarz

  SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

  Zaloguj się

  Lub    

  lub

  Utwórz konto

  lub

  Forgot your details?

  Zaakceptuj regulamin i wszystkie zgody aby się zalogować.