Robot zabawi Twojego psa lub kota, gdy Ciebie nie ma w domu

Robot Mia do zabawy z psem lub kotem

Twój pies lub kot czuje się samotny, gdy Ciebie nie ma w domu? A może nudzi mu się bardzo i z tej nudy niszczy Twoje meble lub obuwie? Dla właścicieli czworonogów powstał właśnie robot Mia, który ma za zadanie zająć się rozrywką Twojego pupila, kiedy Ciebie nie ma w domu.

Mia to robot stworzony przez kanadyjską firmę Kolony Robotic. Robot został tak zaprojektowany, aby móc autonomicznie poruszać się po podłodze domu wyłożonego wykładziną, kaflami czy panelami. Umie on także omijać przeszkody i schody. Mia programowana jest przez użytkownika poprzez aplikację na Andorida lub iOSa. To w niej użytkownik ustala o jakich porach Mia ma być aktywna.

Na jakiej zasadzie ma zatem działać robot? Twórcy chcieli, żeby ciekawski pies lub kot podążał za robotem. W ten sposób dostanie dzienną dawkę ćwiczeń (spacerów) i zostanie pobudzony mentalnie. Kiedy Mia znudzi się już naszemu czworonogowi albo nie będzie się on nią już interesował, wcale nie oznacza to, że robot pójdzie w odstawkę. Można go bowiem zaprogramować tak, aby podawał Twojemu pupilowi włożone do niego smakołyki.

Robot wykonany jest z "odpornego na ugryzienia" mocnego polimeru, na wypadek gdyby Twój pies lub kot postanowił się z Mią zabawić na ostro :-) Mia automatycznie się wyłączy kiedy zostanie przewrócona. Bateria powinna wystarczyć na około tydzień czasu, jeśli robot będzie używany trzy razy dziennie po 15 minut.

Producenci przewidzieli opcjonalne dodatki do robota. Są to WoofBox i MiaCam obsługiwane przez Wi-Fi. WoofBox to urządzenie wrażliwe na dźwięk, które wykrywa kiedy pies szczeka i powiadamia właściciela o tym fakcie za pośrednictwem aplikacji. Można wtedy zdalnie sterować robotem celem odwrócenia uwagi psa. Oczywiście możliwe jest też automatyczne aktywowanie robota, kiedy ten wykryje, że Twój pupil szczeka. Z kolei MiaCam to nic innego jak ruchoma kamera internetowa. Automatycznie włącza się ona, kiedy Mia zaczyna działać. Dzięki MiaCam właściciel psa lub kota może zdalnie oglądać co jego zwierzak właśnie robi w domu.

Robot Mia w podstawowej wersji kosztuje 169 dolarów kanadyjskich (około 130 dolarów amerykańskich), pod warunkiem, że robot trafi do masowej produkcji. Za 379 dolarów kanadyjskich (294 dolary amerykańskie) otrzymasz pełną, "trzyczęściową" (robot Mia, WoofBox i MiaCam) wersję robota.Adres strony www:http://kolonyrobotic.com/
Komentarze

  Dodaj komentarz

  SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

  Zaloguj się

  Lub    

  lub

  Utwórz konto

  lub

  Forgot your details?

  Zaakceptuj regulamin i wszystkie zgody aby się zalogować.