Przenośny dom, który można zmontować wszędzie

Przenośny dom do szybkiego montażu

Cały czas podróżujesz? To żaden problem. Ten ruchomy, prefabrykowany dom zaprojektowany przez szwajcarskich architektów może być zbudowany i zainstalowany niemal wszędzie. Projekt miał być eksperymentem, który pokaże, że jest możliwe stworzenie domu, który można łatwo i szybko przetransportować, a następnie zmontować.

Każdy aspekt projektu dotyczy mobilności domu, w tym jego struktury i planów pięter. Dom może stać samodzielnie, ale można go połączyć z innym budynkiem. Cztery drewniane rdzenie są konstrukcjami nośnymi i mają za zadanie podtrzymywać betonowy dach.

Struktura domu składa się z czterech głównych obszarów zorganizowanych wokół okrągłej przestrzeni centralnej. Dzięki temu zapewniono elastyczność czyli możliwość dostosowania projektu do potrzeb i preferencji własnych użytkownika domu. Pozwala to również dostosować strukturę domu do konkretnej strony domu. Podłoga wykonana z betonu może być transportowana przez ciężarówkę. Z kolei cztery drewniane rdzenie mocowane do podłogi pozwalają utworzyć kuchnię, salon i dwie sypialnie.

Prototyp ruchomego domu jest przeznaczony do budowy w Bazylei w Szwajcarii. Zostanie wyposażony w system czujników, które pozwalają pasażerom monitorować wydajność domu w ciągu jednego roku. Architekci zamierzają wykorzystać te dane do dalszego rozwijania i ulepszania projektu.

Komentarze

  Dodaj komentarz

  SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

  Zaloguj się

  Lub    

  lub

  Utwórz konto

  lub

  Forgot your details?

  Zaakceptuj regulamin i wszystkie zgody aby się zalogować.