Pierwsza na świecie podwodna rezydencja

Muraka - podwodna rezydencja

Podróżni, którzy udadzą się na Malediwy, wkrótce będą mogli spędzić całe wakacje pod wodą, jeśli tylko zechcą. Mały kraj na Oceanie Indyjskim już teraz pozwoli Ci zjeść obiad pod powierzchnią morza, a jeszcze w tym roku będziesz miał możliwość wynająć pokój pod wodą.

Ośrodek Conrad Maldives Rangali Island to pierwsza takiego typu rezydencja na świecie. Będzie się nazywać "Muraka", co w lokalnym języku oznacza "koral" i będzie mogła pomieścić dziewięciu gości. Podwodna rezydencja ma na celu zaoferowanie "intymnej i wciągającej przygody w jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach morskich środowisk na Ziemi".

Muraka została zaprojektowana tak, żeby wtopić się w podwodne otoczenie i tym samym dać gościom niezrównane widoki na życie w Oceanie Indyjskim. Mieszkańcy Muraki będą mogli spać obok cudów obfitego i kolorowego życia morskiego jakie oferuje ocean.

Rezydencja została zaprojektowana jako dwupoziomowa konstrukcja. Jeden poziom znajduje się nad poziomem morza, drugi pod wodą. Pięć metrów pod poziomem morza znajduje się sypialnia z łóżkiem typu king-size, salon, łazienka i spiralne schody prowadzące do salonu na wyższym poziomie, a panoramiczny widok z sypialni jest wręcz oszałamiający.

Na górnym poziomie znajduje się dwuosobowa sypialnia, łazienka, siłownia, kwatera kamerdynera, prywatna strefa bezpieczeństwa, zintegrowany salon, kuchnia, bar i jadalnia, a także pokład skierowany w stronę zachodu słońca. Po przeciwnej stronie znajduje się taras skierowany na wschód słońca.

Ceny pobytu w podwodnej rezydencji Muraka na razie nie zostały jeszcze ujawnione, ale można się spodziewać, że będą zwalać z nóg, a większość z nas musiałaby wygrać na loterii, aby mieć szansę tam zamieszkać.Komentarze

  Dodaj komentarz

  SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

  Zaloguj się

  Lub    

  lub

  Utwórz konto

  lub

  Forgot your details?

  Zaakceptuj regulamin i wszystkie zgody aby się zalogować.