Ochrona bioder dla seniorów

Pas Hip'Air z firmy Helite

Francuska firma Helite, specjalizująca się w różnego rodzaju poduszkach powietrznych, wymyśliła poduszkę dla seniorów, która ma chronić ich biodra podczas upadku.

Helite to firma z wieloletnim doświadczeniem, która specjalizuje się w różnego rodzaju poduszkach powietrznych. Wśród swoich produktów ma takie do noszenia na co dzień, do jazdy konnej, poduszki dla narciarzy. Teraz francuska firma ma poduszkę powietrzną dla nowej grupy demograficznej: seniorów. Pasek Hip'Air wyczuwa nagły spadek i automatycznie napełnia poduszki ochronne w czasie krótszym niż jedna trzecia sekundy, chroniąc biodra użytkownika przed złamaniem.

Podobnie jak inne poduszki powietrzne firmy Helite, również Hip'Air wykorzystuje elektronikę, w tym żyroskopy i akcelometry (urządzenia do mierzenia prędkości), do rozpoznawania upadków w oparciu o swój autorski algorytm. System analizuje ruchy do 1000 razy na sekundę, wykrywając spadek w granicach 200 milisekund i całkowicie pompując poduszki powietrzne w 80 milisekund. Jako mechanizm nadmuchujący poduszki stosowane są tutaj wymienne zbiorniki na CO2 (dwutlenek węgla).

Pas Hip'Air posiada prawą i lewą poduszkę powietrzną, które nadmuchane chronią boki od górnej części biodra aż do połowy uda, przed uderzeniem w ziemię. Firma twierdzi, że wykonane z nylonu poduszki są w stanie wytrzymać siłę uderzenia. Pozostają napompowane przez kilka sekund po upadku, a później automatycznie się opróżniają. Aby ponownie ich użyć należy włożyć powietrzne z powrotem do odpowiednich torebek i załadować świeży pojemnik z gazem.

Oczywiście pasek z poduszkami zadziała tylko wtedy jeśli będzie noszony przez jego właściciela. Aby zachęcić do jego noszenia firma Helite wykonała go w opływowym kształcie i w prostej konstrukcji. Firma mówi, że pas nosi się wygodnie i pozwala on na swobodne poruszanie. Pas jest również łatwy do utrzymania w czystości.Cena: €600
Dostępność: od marca 2018
Komentarze

  Dodaj komentarz

  SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

  Zaloguj się

  Lub    

  lub

  Utwórz konto

  lub

  Forgot your details?

  Zaakceptuj regulamin i wszystkie zgody aby się zalogować.